Gaggan Anand 2019-ben, az előre eltervezettek szerint bezárt éttermébe már nem térhetünk vissza, hogy mi is kipróbáljuk a híres 25 fogásos “emoji menüt”, amit a világ a Chef’s Table-ből ismerhetett meg. Van azonban a körünkben valaki, aki végigkóstolta ezt az életmegváltoztató vacsorát. Ruff Dávid, az ENSŌ séfje 2018-ban látogatott el Bangkokba: az ő beszámolóját osztjuk most meg veletek.
Szerencsésnek mondhatom magam, mert lehetőségem volt több kiemelten tehetséges szakembertől ellesnem és megtanulnom nemcsak a technikákat, de szemléleteket, és – bár közhelyesnek hangzik – rengeteg “life lesson”-t is. Vietnámba költözésünk során kihagyhatatlannak tartottam a bangkoki kitérőt, mert éreztem, hogy már érteni és értékelni tudom azt, ami a két Michelin-csillagos Gaggan vacsoráján elém kerül majd. Több mint két hónappal az utazásig már megvolt a foglalás péntek estére, ami egy életre szóló élménnyé vált.
Az egyik forgalmas főútról egy vékony sötét kapualj alatt áthaladva érkeztünk meg a belső udvarról nyíló étteremhez. A díszes enteriőr ellenére a személyzet – a feszes fine dining hangulattal ellentétben – közvetlen, de maximálisan pro volt. Az asztalunkra már oda volt készítve a citrus aromás nedves törölköző, és a vékony pausz papírra nyomtatott emoji menü: 25 fogás; mindegyik csak egyetlen egy emojival jelölve.
Szeretem a jó borokat, de úgy éreztem, hogy ezúttal inkább maradnék a hozzám közel álló koktéloknál, és sikerült az egész estét martinik kíséretében töltenem. Fél 10 körül – tartva a második turnus kezdését – érkezett is az első étel. Az alábbiakban bemutatom nektek ezt a 25 ételt, amely feltette a Gaggant a fine dining világtérképére.
A vacsora közel három órán át tartott, és egy pillanatig sem unatkoztunk. Feledhetetlen élményben volt részem, melyet minden cseppig maximálisan élveztem, és szakmailag is rengeteget mozgatott meg bennem – ez az egyetlen vacsora. Gaggan jelenleg két éttermet is vezet Bangkokban, a G’s Spot és az Arena G határozottan rajta van a bakancslistánkon.