Az Apple a karácsonyi szezonra időzítve, és legújabb termékeinek bejelentése előtt, egy kortárs zenei kollázzsal ünnepelt. Felkérték a glitch-ben, vaporwave-ben, hyperpopban, és minden furcsa nevű zenei stílusban utazó producert, A. G. Cookot, egy zajzenei közreműködésre.
A. G.-vel a munka amúgy nem új az Apple számára, hiszen az Idyll című számát is használták.
Cook elég hosszú listát adott meg, hogy milyen Apple gyári hangokat is használt. Többek között: iMac G3 indítás, MacBook Pro indítás, AirPods tokbecsukodás, iOS Alert, HomePod minimális hangerő, iPod kattintókerék, jegyzetriasztás, email whoosh, MagSafe töltő, éjszakai bagoly csengőhang, HomePod Nope, HomePod PingPong, Mac 2020 Alert, üres kukák, elküldött üzenetek, fogadott üzenetek, HomePod-eszköz azonosítása, Airdrop Invite, Mac Sosumi, Apple Pay.
Itt látható is az almás techhimnusz:
A végeredmény ennek ellenére teljesen hallgatható. Vagy a reklám- és popzene jutott el oda, hogy beemeli a furcsább dolgokat is.
A. G. Cook is az a fazon, akit ismersz, csak nem tudod, hogy ismered. A nagyközönség előtt, mint Charli XCX albumainak egyik producere lehet ismert, de Lady Gagával is dolgozott már.
Véletlen egybeesések
● A. G. Cookot nem fűzik rokoni szálak Tim Cook Apple-vezérhez. Az egyik angol, a másik amerikai.
● A. G. Cook előző, 2020-as albumának címe: Apple, de semmi köze az Apple brandhez.
● A kiadója neve tetejébe PC Music, és a logó is elég számteches, ha úgy nézem, de ennek ellenére ez is véletlen (Pop Caroler a rövidítés).
Na, most ezek vagy mind véletlenek, vagy egész életében erre készült A. G.
Ha kiváncsi vagy milyen is az a világ, amelyik saját magának csinál zenét, nem megrendelésre, akkor itt csekkolhatod. Vigyázz, ne maxerőn nyomd be, mert hangfalgyilkos a szám eleje. Nyers almaharapásként indul, aztán puha „microsoft” lesz.
A. G. Cook: Airhead