Arcade bármennyire is filmes név, ez Dave valós családi neve, ugyanis erre változtatta. Az egykori művészeti igazgató egy nap gondolt egyet, és fejest ugrott saját magába. Bár úgy tűnik mintha be lenne papírozva, Arcade elsősorban grafikus, és rajzolásra használja a papírt és levélfeladásra a bélyeget. Ennek ellenére tényleg éli a gyermeki énjét, és Arcade-ra változtatta régi nevét. Igazi Adventure Time-érzés elveszni a vizuális képlabirintusaiban.
Kalandra fel! Ha tudsz, gyere el, hisz minket minden érdekel!
Arcade a név és Dave az ember, aki mindig mókát lel.
Dave, aki kikéri magának, hogy retró
„80-as évekbeli gyerek vagyok, de nem tartok igényt a retrowave-mozgalomra. Hanna-Barbara leszármazottja vagyok, ezért nem meglepő, hogy a stílusom egyenesen a rajzfilmek világából érkezett.” – Arcade.
Dave Arcade rajzfilmes szürrealista stílusú vizuális történetmesélő, aki Max Fleischeren, Chuck Jones-on, Dalín és M.C. Escheren nőtt fel. Dave munkái tiszta, vékony vonalakkal és vibráló nosztalgikus palettákkal metszett retrópopok. De ő ezt kikéri magának, nem retrónak tartja a stílusát, és kimondottan idegesíti, hogy ez most ilyen népszerű lett. Érdekes módon a comic stílus mostanában nagyon megerősödött, és sokszor olyan alkotók a fő bástyái a stílusnak, akik maguk nem képregényrajzolók.
Ori Toor, Jake Foreman, Pedro Correa mind egyediek, de mégis észrevehetsz köztük hasonlóságot. Sajnos sokan már csak telefonon olvasnak, és néznek képeket, de ezek az alkotások kérik, kiáltanak a nagy képernyőért. Részletgazdagok, szellemesek, viccesek. Érdemes elveszni bennük, mert egyfajta vizuális meditációk is, amikben végül megtalálod magad. Nem kidobott idő. Akár nagy egyméretű izometrikus világokat épít, akár kis bensőséges jeleneteket, Dave célja, hogy olyan egyedi élményt teremtsen a néző számára, amelyet sehol máshol nem találhat meg.
Amellett, hogy nagyon szabadon alkot, mégis megtalálta a hangot a multikkal is. Ügyféllistája ennél már nem is lehetne impozánsabb. Olyan brandekkel dolgozott együtt, mint az Apple, a Google, az Adobe, a Disney, az Activision, Nike és az NBA. De még olyan szinte elmagyarázhatatlan cégeknek is dolgozott, mint a MetaMask. Azt mondta, hogy egyáltalán nem nehéz neki a multikkal dolgoznia, hiszen az oldalának az ismeretében eleve olyan projektekkel keresik meg, ami hasonló képi világot óhajtanak. Álommeló képregénynevű embereknek.
Árkád világa
Dave Salt Lake City-ben élő grafikus képzőművész. Külön szimpatikus benne, hogy bár vannak utcai festményei, nem tartja magát street art-graffitiművésznek. Nincs baj ezekkel a dolgokkal, mi is nagy kedvelői vagyunk a témának, de sokan turnéznak azért ezzel.
Dave grafikai tervezésből szerzett diplomát. Ezek még az Arcade-os évek előtt voltak, amikor még nem a képregénykarakter életét élte. Stílusa a fiatalkori kedvenc rajzfilmjei világát tükrözik vissza. Bár ő nem szereti ha „le retrózzák”, azért bőven van nosztalgikus hatása a cuccainak. Ő maga kettéválasztja a munkáit. Vannak a szabad vizuális őrületei, amelyekre amint rápillantunk, rögtön el is veszünk benne. Vizuálisan ez a stílus az állóképben rejlő lehetőségek maximalizálásáról szól. Rajzai szinte építészeti precizitásúak, mintha egy robbantott mérnöki rajzba másznál bele. Ennek ellenére kaotikusak is, akár egy élő, lüktető város.
„A legáltalánosabb értelemben vett zűrzavart teremtek. Ez egy olyan stílus, amely a fantáziám szülötte, és zaklatja a belső minimalistámat. Akár digitális falfestményt készítek, akár csak egy személyes projektet, általában addig terhelem a kompozíciót, amíg meg nem találom a vizuális egyensúlyt a rengeteg dolog között.” – Dave.
Ezen kívül ő egy vérprofi arc, aki nagyon is érzi mit szeretnének a megrendelői.
Illustration with Dave Arcade – 1 of 3 | Adobe Creative Cloud
Dave amúgy azon ritka és mázlista grafikusok közé tartozik, akik nagyon gyorsan dolgoznak. Az összetett darabok tervezése és gyors kivitelezése neki nem okoz éjjelekig tartó fejtörést. Egy interjúban mesélte, hogy mások nem a sikereit, hanem a gyorsaságát irigyelték. Igazi álom megrendelő szempontból, akiknek ugye minden tegnapra kell.
Dave világába érdemes jegyet váltani, rajzai, de gifjei is szórakoztatóak, Insta és a saját oldala is extra jó: https://www.davearcade.com/.
Nem számít híres képzőművésznek, pedig simán ott lenne a helye a kortárs pop artban. 4BRO befektetési és ajándéktippünk haladó vizuális kalandoroknak egy számozott Arcade kép.