Idén is összeállította tízes listáját az elmúlt egy év legjobban kereső sportolóiról a Forbes.
A világ tíz legjobban fizetett sportolója 1,05 milliárd dolláros adózás előtti jövedelmet vitt haza az elmúlt 12 hónapban, 28%-kal többet, mint a tavalyi legjobban keresők. Az összeredmény egyébként csak néhány millióval maradt el a 2018-as, 1,06 milliárdos rekordtól (abban az évben csak Floyd Mayweather 285 millió dolláros jövedelmet ért el).
Karrierje során először az UFC-s Connor McGregor végzett az első helyen 180 millió dolláros bevételével, amit meglepő módon nem bunyóiból, hanem főként whiskey-bizniszéből hozott össze, miután 150 millió dollárért eladta részesedését a Proper No. Twelve-ből a Proximo Spiritsnek. Ez egyébként második megjelenése volt ezen a listán, legutóbb 2018-ban a negyedik helyen végzett 99 millióval, melyben nagy szerepet játszott a Mayweather elleni legendás összecsapása.
Karrierje során először az UFC-s Connor McGregor végzett az első helyen 180 millió dolláros
bevételével, amit meglepő módon nem bunyóiból, hanem főként whiskey-bizniszéből hozott
össze miután 150 millió dollárért eladta részesedését.
Rajta kívül egyébként még három sportoló ért el 100 millió dollár feletti bevételt: a második helyezett Lionel Messi, aki 130 milliót hozott össze, a harmadik Cristiano Ronaldo 120 millióval, valamint némi meglepetésre az NFL quarterback Dak Prescott, aki 107,5 millióval gazdagodott.
A lista további szereplői: 7. Roger Federer – 90 millió dollár; 8. Lewis Hamilton – 82 millió dollár; 9. Tom Brady – 76 millió dollár; 10. Kevin Durant – 75 millió dollár.
A lista összeállításához 2020. május 1. és 2021. május 1. közötti időszakot vették alapul, a végeredménybe pedig a nyereményeket, fizetéseket és a különböző bónuszokat kalkulálták bele. Az olyan sport franchise-ok esetében, melyeknél egy szezon még májusban is tart (például az európai labdarúgásban) a teljes szezonra kivetített fizetési összegeket is beleszámolták.
Az egyéb üzletekből származó bevételeket, mint például a szponzori pénzeket, megjelenési és egyéb licencszdíjakat az iparági bennfentesekkel folytatott beszélgetések alapján határozták meg a Forbes újságírói. Az adókat, ügynöki díjakat, egyéb költségeket, vagy befektetésből származó nyereségeket a végösszegek nem tartalmazzák.