Az ember, aki nem jött le a hegyről – avagy Green Boots tragikus története az Everest halálzónájából
„A csúcsra nem elég felmenni, le is kell jönni onnan” – szól a sokszor idézett, talán George Mallory-tól származó bölcselet, melyet valószínűleg mindenki hallott már életében, függetlenül attól, hogy mászik-e meredek hegyoldalakon ráérő szabadidejében, vagy sem. (Mallory egyébként mászott, méghozzá kiválóan, mégsem tudott rácáfolni saját magára.) Azért van ott, hogy megmásszuk.Habár nincs erről teljesen pontos …










